SABIC i SIEROSŁAWSKI Group RAZEM PRZECIWKO COVID-19

Home|Bez Kategorii|SABIC i SIEROSŁAWSKI Group RAZEM PRZECIWKO COVID-19

SABIC i SIEROSŁAWSKI Group RAZEM PRZECIWKO COVID-19

Akcja Plastics 4 Life Przynosi Efekty

Jedno działanie cenniejsze od dziesięciu pomysłów – tymi słowami Emre Yilmaza można w krótki sposób podsumować spontaniczne działanie dwóch firm, które w ramach akcji Plastics 4 Life postanowiły dać w czytelny sposób sygnał dla całej branży przetwórców tworzyw sztucznych, że RAZEM znaczy WIĘCEJ i LEPIEJ.

W ciągu kilku dni SABIC Poland zrealizował proces decyzyjny i poprzez swojego dystrybutora, firmę PLASTOPLAN Polska dostarczy 3 palety (4.125,- kg) polietylenu niskiej gęstości LDPE SABIC®LDPE 2008, produkowanego przy użyciu technologii Clean Tubular Reactor (CTR), na potrzeby produkcji przyłbic ochronnych. Produkcja sprzętu ochronnego będzie realizowana przez działającą w Mielcu firmę SIEROSŁAWSKI Group (SG), która również przystąpiła do akcji i bierze w niej czynny udział.

Wyprodukowane przyłbice, w ilości 100 tysięcy sztuk, zostaną w całości przeznaczone na potrzeby placówek służby zdrowia oraz innych potrzebujących je podmiotów i będą wykonane całkowicie bezpłatnie w ramach kolejnych działań pomocowych prowadzonych przez SG.

Ogromnie się cieszę, że mogliśmy się przyłączyć do akcji Plastics 4 Life i wesprzeć ją swoim konkretnym, materialnym działaniem – mówi Piotr KWIECIEŃ, Dyrektor Zarządzający SABIC Poland z siedzibą w Warszawie. Dostawa surowca dla potrzeb firmy SIEROSŁAWSKI Group stanowi nasz wkład w pomoc w walce z koronawirusem a jednocześnie mam nadzieję, że jest doskonałym przykładem możliwości wzajemnego zaangażowania całej branży i środowiska przetwórców tworzyw sztucznych.

Należy dodać, że wspomniana technologia CTR zapewnia gatunki o wysokiej jakości i czystości a zastosowany w produkcji wtryskowej materiał charakteryzuje się wysoką udarnością i dobrą elastycznością oraz dużą odpornością na korozję naprężeniową pod wpływem czynników środowiskowych.

Zdjęcie 1. Przyłbice ochronne produkowane przez Firmę SIEROSŁAWSKI Group, Mielec

– To trudny czas dla wielu firm i ludzi. Niemniej jednak uważam, że wszyscy bez wyjątku i w każdy możliwy choćby najmniejszy sposób powinni pomagać tym, którzy walczą i dbają o nasze życie i zdrowie – mówi Barbara SZTYLER, Dyrektor Zarządzający SIEROSŁAWSKI Group. Dla naszej firmy było i jest oczywistym, że każde tego typu działanie to wyraz solidarności tak całej branży i środowiska przetwórców jak również osobisty wkład w walkę z koronawirusem. Jest to tym bardziej istotne, że te działania mają charakter charytatywny i są w pełni realizowane ze środków własnych – dodaje.

O FIRMIE SABIC

SABIC jest spółką publiczną z siedzibą w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, zaliczaną do największych na świecie producentów petrochemicznych. 70% akcji Spółki jest własnością rządu Arabii Saudyjskiej, a pozostałe 30% akcji jest notowane na giełdzie w Arabii Saudyjskiej. SABIC rozpoczął działalność w 1976 r. na bazie dekretu królewskiego. Obecnie firma prowadzi działalność w ponad 50 krajach, zatrudniając ponad 33.000 pracowników na całym świecie.

O FIRMIE SIEROSŁAWSKI Group

SIEROSŁAWSKI Group z siedzibą w Mielcu to prywatna firma mająca ponad 50-letnie doświadczenie i dynamicznie działająca w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych i branży narzędziowej. Zatrudniając ponad 200 pracowników SG skupia się na połączeniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań w każdym obszarze swojej działalności. Dostarczając swoje produkty i usługi do wielu segmentów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych firma SG stanowi rzetelnego i solidnego partnera w produkcji wyrobów wtryskiwanych oraz montażu podzespołów.

O AKCJI PLASTICS 4LIFE

Plastics 4 Life stanowi internetową platformę stworzoną na potrzeby łączenia osób, firm, wszelkiego rodzaju organizacji, jednostek i instytucji oferujących z jednej strony swoją CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ pomoc a z drugiej jej potrzebujących od wszelkiego rodzaju darczyńców, donatorów, mecenasów, sponsorów i partnerów.

CELE AKCJI 

  • Umożliwienie niesienia skoordynowanej pomocy wszystkim placówkom służby zdrowia potrzebujących wsparcia w zakresie dostarczania środków ochrony zdrowia personelu medycznego w dobie walki z wirusem COVID-19,
  • Integracja całego środowiska branży przetwórstwa tworzyw sztucznych (w tym sektora druku 3D) dla udzielenia wszelkiego możliwego wsparcia działań prowadzonych w walce z koronawirusem,
  • Docenienie poświęcenia osób ratujących ludzkie życie i zdrowia będące dla nich wyrazem podziękowania,
  • Zmiana negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych na drodze uświadomienia ich roli i znaczenia w codziennym życiu człowieka jak również w obliczu jego zagrożenia. 

* * *

Partnerem projektu i koordynatorem działań medialnych jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL a wsparcie IT realizuje Software House Ideo (www.ideo.pl). Więcej informacji o projekcie na stronie www.plastics4life.pl

Jacek SZCZERBA

WWW.TWORZYWA.PL

E. jacek.szczerba@tworzywa.pl

M. +48 600 301572