Grupa LERG Wspiera Placówki Medyczne W Walce Z Pandemią

Home|Artykuły|Grupa LERG Wspiera Placówki Medyczne W Walce Z Pandemią

Polski biznes intensywnie włączył się do walki z epidemią koronawirusa poprzez wsparcie materialne i rzeczowe placówek medycznych w całym kraju. Spółki: LERG S.A. oraz Hanex GTX z Dąbrowy Górniczej, Marpol S.A. z Ignatek k. Białegostoku a także zakłady Permedia S.A. z Lublina- należące do jednej grupy kapitałowej LERG – przekazały szpitalom wsparcie finansowe jak również rzeczowe w postaci płynów do dezynfekcji, maseczek ochronnych oraz pościeli jednorazowych. W formie darowizny przekazana została również folia do produkcji przyłbic. Pomoc otrzymały m.in. placówki w Dębicy, Łańcucie, Dąbrowie Górniczej, Białymstoku i Łodzi. Firmy deklarują dalsze działania.

Polska służba zdrowia, znajdująca się na pierwszej linii walki z wirusem, zmaga się obecnie z brakami sprzętu i środków ochrony. Aby wesprzeć wysiłki rządu w działaniach mających na celu zwalczenie pandemii spółki z Grupy przekazują wsparcie rzeczowe i finansowe szpitalom, a firma LERG uruchomiła produkcję płynu do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym. Preparat DiSiHANDS trafił już do sprzedaży hurtowej.

Ponadto firmom na terenie całej Polski nieodpłatnie przekazana została folia do produkcji przyłbic ochronnych. 

Grupa LERG działa w obszarze szeroko pojętej branży chemicznej na rynku tworzyw sztucznych. Grupę tworzą firmy: Lerg S.A., Marpol S.A., GTX Hanex Plastic Sp. z o.o., Permedia S.A.