Lamela Doposażyła Szpital w Sochaczewie

Home|Artykuły|Lamela Doposażyła Szpital w Sochaczewie

11 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie w obecności dyrektora Roberta Skowronka, Wiesławy Załuskiej zastępcy dyrektora ds. Pielęgniarstwa oraz prezesa firmy Lamela Arkadiusza Bałdygi nastąpiło oficjalne podpisanie umowy, dotyczącej wsparcia szpitala. Łowicka firma od dłuższego czasu wspomaga placówkę i doposaża w nowy sprzęt niezbędny do walki z epidemią COVID-19. Tym razem dzięki wsparciu finansowemu udało się zakupić dwa aparaty AIRVO wraz z przepływomierzem do terapii wysokoprzepływowej oraz kompletnym osprzętem jednorazowym. Za udzielone wsparcie podziękował dyrektor Robert Skowronek.

– Dziękuję firmie Lamela za wszelką pomoc dla Szpitala Powiatowego w Sochaczewie w trudnych chwilach walki z COVID-19. Państwa pomoc i wsparcie jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ daje nam siłę i możliwość do dalszych skutecznych działań w walce z trwającą pandemią.

Łowicka firma Lamela przekazała, dwa bardzo ważne dla szpitala aparaty, jej prezes Arkadiusz Bałdyga ma nadzieję, że będą dobrze służyły.

– Mam nadzieję, że przekazany przez nas sprzęt przyda się personelowi medycznemu, ale i mieszkańcom. Jako firma odpowiedzieliśmy na prośbę ze strony Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, czy jako firma moglibyśmy wesprzeć wyposażenia szpitala w odpowiedni sprzęt, który pomoże w walce z COVID-19. Czujemy się jako firma odpowiedzialni społecznie, dlatego bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych. Corocznie mocno wspieramy WOŚP oraz wielokrotnie bierzemy udział w Szlachetnej Paczce. Był to kolejny kierunek podzielenia się sukcesem firmy i z przyjemnością to zrobiliśmy. Lamela jest firmą rodzinną z 30-letnim doświadczeniem i jako właściciele dbamy, aby kojarzyła się konsumentom z tradycją, wysoką jakością, rzetelnością i solidnością. Jesteśmy członkiem Fundacji Firm Rodzinnych i wspólnie z innymi popularyzujemy etos polskiej przedsiębiorczości, wspieramy się i wymieniamy doświadczeniami. Co prawda nasza firma zlokalizowana jest w Łowiczu, ale my jako grono właścicielskie jesteśmy związani z Sochaczewem już od długiego czasu, więc Sochaczew jest dla nas tym miejscem, z którym jesteśmy związani. Jesteśmy mieszkańcami tego miasta, co prawda od drugiego pokolenia. Rodzice przeprowadzili się tu z Łodzi. Właściwie ich przygoda z Sochaczewem zaczęła się w Boryszewie. A ja z miastem jestem związany od lat młodzieńczych. I tak pewnie zostanie.

Firma Lamela z Łowicza, nadal wspiera ozdrowieńców mających trudność z dotarciem do punktu pobrań, dlatego nadal oferuje im bezpłatny transport do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi lub w Warszawie. Prezes Arkadiusz Bałdyga, wyjaśnia, dlaczego firma Lamela zaangażowała się w akcję.

– Ten projekt jest cały czas w trakcie realizacji. Jako duża firma zatrudniająca w tym momencie prawie 370, chcąc nie chcąc mieliśmy kontakt z Covidem, około 30 osób chorowało od nas z firmy. Dlatego naturalną koleją rzeczy była próba zaktywizowania tych osób i namówienia do oddania osocza i w ten sposób również wspomożenia tej walki z pandemią. /Źródło: tusochaczew.pl/