O projekcie

Home|O projekcie
O projekcie

Razem przeciwko koronawirusowi

Firmy z branży tworzyw sztucznych chcą połączyć siły i pomóc w walce Polskiej Służbie Zdrowia

Cały świat stanął przed wyzwaniem, którego skali, rozmiarów, skutków i następstw nie jest w stanie zaprojektować i przewidzieć żaden umysł. Bez względu na to jak bardzo zmieni się nasze życie po „epoce koronawirusa” musimy pamiętać, że samo w sobie jest ono wartością największą i najcenniejszą. I zrobić wszystko by je chronić w każdy możliwy sposób w odniesieniu do każdego człowieka.

Tak narodziła się dobroczynna akcja Plastics4Life zainicjowana przez ludzi rozumiejących bezcenną rolę TWORZYW SZTUCZNYCH i ich znaczenie dla ratowania życia i zdrowia nas wszystkich opartego na bezinteresownemu poświęceniu i zaangażowaniu tysięcy bezimiennych lekarzy, pielęgniarek, ratowników i służb medycznych.

Akcja Plastics4Life została zainicjowana przez firmę WADIM PLAST z siedzibą w Regułach k./Warszawy, która wspólnie ze swoimi Partnerami Biznesowymi oraz Medialnymi oraz w oparciu o posiadane zaplecze techniczne i dział R&D wykonała niezbędne narzędzia (formy wtryskowe) i uruchomiła seryjną produkcję 100 tysięcy masek ochronnych (tzw. „przyłbic”) przeznaczonych dla służb medycznych w naszym kraju.

Partnerem projektu i koordynatorem działań medialnych jest Serwis Internetowy WWW.TWORZYWA.PL, a wsparcie IT realizuje Ideo.pl.

Nasze cele to:

  1. Umożliwienie niesienia skoordynowanej pomocy wszystkim placówkom służby zdrowia potrzebujących wsparcia w zakresie dostarczania środków ochrony zdrowia personelu medycznego w dobie walki z wirusem COVID-19.
  2. Integracja całego środowiska branży przetwórstwa tworzyw sztucznych (w tym sektora druku 3D) dla udzielenia wszelkiego możliwego wsparcia działań prowadzonych w walce z koronawirusem
  3. Docenienie poświęcenia osób ratujących ludzkie życie i zdrowia będące dla nich wyrazem podziękowania
  4. Zmiana negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych na drodze uświadomienia ich roli i znaczenia w codziennym życiu człowieka jak również w obliczu jego zagrożenia.
Koordynator

Jacek Szczerba

Koordynator

Jolanta Jodłowska